Timbaland-životopis

5. června 2008 v 19:20 | Anastasia |  Timbaland
Timbaland, vlastním jménem Timothy Z. Mosley se narodil 10.3.1971 v Norfolku státě virginia v USA ve znamení Ryb.
Tembo je takzvaný repující producent a ve své branži veleúspěšný a známý.na scéně se pohybuje už od svých devatenácti let, kdy se ho ujal člen uskupení Jodeci- DeVante Swing.
Timbaland se nevěnuje jen hi Hopu ale i RnB, popu atd.
Ve své rodné zemi se setkal s Missy eliott a Margem kteří byli mezi prvními kteří zaznamenávali jeho úspěchy na klávesách značky Casio. tembo má unikátí smysl pro rytmus a dokáže ho sklvěle využít.Na konci 90.-tách let se stává z duo Missy/Timbaland jedním z nejúspěšnějších songwriting/production teamů.Timbalandův zvuk prošel dlouhým vývojem. Když pracoval na singlu "Pony" (Ginuwine…The Bachelor), zhruba po dvou letech působení u Swing Mob, jeho zvuk byl charakteristický přechody rytmů podobných sambě nebo junglu. Používá prvky, které jsou typické pro bass music doprovázený základními bubnovými prkvy, které vytváří často podobu krátkého ale velmi silného zvuku, což v této době nebylo pro hip hop a RnB vůbec typické. Krátké smyčky markatně kontrastují s dlouhými, které doprovází citelné zesílení. Jako doprovod jeho zvláštních rytmů používal vokálové efekty a různé druhy píštal, pískání, atd…
V současnosti Timb boduje po celém světě s produkcí nového alba Nelly Furtado, na kterém si odbyl v tracku Promiscuous i rapovou sloku a také s trackem SexyBack z nového alba Justina Timberlaka. Timbaland řekl, že pracuje na novém albu Jay-Z(iho) a dokonce, odhalil spolupráci s Chrisem Martinem, což je leader skupiny Coldplay, která svou tvorbou rozhodně patří úplně jinam než k nám na web. Taky se šušká, že Timb připravuje nový kolaborace s Nelly Furtado, Ludacrisem, Missy Elliott, ale třeba i s Björk. Timbaland je zkrátka chameleón, kterému není žádný hudební styl cizí.
interpreti se kterými spolupracoval nebo spolupracuje:
Elton john,Justin Timberlake, Jay-Z, Aaliyah, Ludacris, limp Bizkit, Pharrael Williams,Missy Eliott, Destiny´s Child,LL Cool J,Lil Kim,Jennifer Lopez, Chris martin, Nelly Furtado, Björk, Madonna, .....
Timbalanda stě miluje on je pro mě něco jako pro mojí babču Kája gotťák kapite? To je stě King Scény moderní hudby.A ten skvělej rytmus co on má a stě ten nádhernej úsměv , a jak kulí oči a ty křivý žluťounký zuby stě on je strašně moc roztomilej šikovnej a když tancuje vypadá jako tučňák stě xD mno a jinak.......ani neim...stě sqělej!!jako kdybych byla slavná(což nebudu xD)tak pokud bych si vydělávala,tak bych si od něj rozhodně nechala složit minimálně jeden song!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

byl(a) jsi tady???

Ano,byl(a) sem tady 100% (2402)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama